Cestovní podmínky ⋆ Travel America - poznávací zájezdy na míru
zájezdy, usa, kanada, mexiko
15959
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15959,page-child,parent-pageid-20910,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Cestovní podmínky

Print Friendly, PDF & Email

Cestovní podmínky

Cestovní kancelář Travel America s.r.o. (dále jen CK Travel America) zajišťuje a poskytuje služby v oblasti cestování do zemí severní Ameriky. Vztahy mezi CK Travel America a zákazníkem se řídí uzavřenou cestovní smlouvou, těmito níže uvedenými cestovními podmínkami, informacemi uvedenými na www.travelamerica.cz, občanským zákoníkem a zákonem č.159/1999 Sb.

1. 

Letecká doprava do Ameriky

Všechny lety jsou provozovány renomovanými leteckými společnostmi, pouze linkovými spoji a to s odletem z Prahy. Na přání klientů můžeme zajistit odlety i z jiných destinací za příplatek. Letecká doprava do místa začátku zájezdu a zpět je většinou s jedním až dvěma přestupy (jedním směrem). Zpáteční letenku a podrobné informace k odletu obdrží klienti v dostatečném předstihu před odletem, nejpozději však 7 dní před odletem. Časy odletů jsou uvedeny na letence. Všechny změny v letecké dopravě, které se vyskytnou z jakéhokoliv důvodu, jsou v režii i odpovědnosti leteckého přepravce. CK Travel America nenese žádnou odpovědnost za zpoždění, přesměrování nebo zrušení letu, za ztrátu zavazadel a další problémy související s leteckou přepravou. Účastníci zájezdů absolvují leteckou přepravu do místa začátku zájezdu a zpět společně s průvodcem, v ojedinělých případech je může průvodce očekávat na cílovém letišti nebo mohou absolvovat cestu zpět do Prahy samostatně. Letecká doprava je zajišťována ve spolupráci s leteckými společnostmi a agenturami specializujícími se na leteckou přepravu.

2. 

Ubytování v Americe

Ubytování v USA a Kanadě a Mexiku během zájezdů je zajišťováno v hotelech a motelech v kvalitě uvedené u programů jednotlivých zájezdů, standardně odpovídající **+ a *** kvalitě v Evropě a to v sítích celonárodních ubytovacích řetězců (Travelodge, Holiday Inn, Motel 6, Best Western, Econolodge, Days Inn a pod.). Pokoje jsou standardně vybaveny klimatizací, barevnou televizí, telefonem, vlastním sociálním zařízením a dvěma dvoulůžky. V klimatických podmínkách, kde není nutné použití klimatizace (vyšší nadmořská výška a pod.) pokoje klimatizaci nemají. Pro manželské páry mohou být pokoje vybaveny jedním širokým lůžkem tzv. Double Bed nebo King Bed. V centrech měst mohou být také pokoje vybaveny dvěma jednolůžky tzv. Twin Beds. Pokoj se dvěma dvoulůžky, pokud je obsazen 3 osobami, je považován za třílůžkový a třetí osobě se poskytuje sleva. Ve většině hotelů je k dispozici bazén a prádelna vybavená pračkami a sušičkami. Konkrétní místa ubytování v jednotlivých lokalitách jsou vybírány s ohledem na program zájezdu a jsou součástí know-how CK Travel America. U zájezdů na přání klientů můžeme zajistit ubytování v hotelech a motelech vyšší nebo nižší kategorie a v chatkách v kempech KOA – celonárodní řetězec kempů. Chatky jsou dřevěné s jednou místností pro max. 4 osoby nebo s dvěma místnostmi pro max. 6 osob. Jsou vybaveny postelemi s matracemi a ve většině lokalit elektrickým osvětlením. Součástí kempů jsou společné WC, sprchy s horkou vodou a pračky se sušičkami. Seznam ubytování s adresami a telefonními čísly obdrží klienti nejpozději 7 dní před odletem. CK Travel America si vyhrazuje právo změnit původně ohlášený hotel v nezbytném případě za jiný stejné nebo vyšší kategorie. Ubytování je zajišťováno ve spolupráci s hotelovými řetězci a agenturami specializujícími se na ubytovací služby.

Ubytování USA a Kanada

Ubytování Mexiko

3. 

Pozemní doprava v Americe

Pozemní doprava klientů je zajišťována v závislosti na počtu účastníků zájezdu, druhu zájezdu a na požadavcích klientů na přepravu (u zájezdů dle individuálních přání). CK Travel America používá pro katalogové poznávací zájezdy následující typy vozidel:
– 7 až 8 místné vany (pro 4 až 6 klientů) pro zájezdy na západě Kanady
– 7 až 8 místné SUV 4×4 (pro 5 až 6 klientů) pro zájezdy na Aljašce a Yukonu a pro určité zájezdy na Západě USA
– 15 místné vany (pro 6 až 10 klientů) pro většinu katalogových zájezdů
Vozidla jsou řízena řidičem/průvodcem v jedné osobě. O použitém druhu dopravního prostředku jsou klienti informováni 30 dní před zahájením zájezdu. Pro zájezdy dle individuálních přání se dle přání klientů a velikosti skupiny navíc dále používají:
– osobní vozy vyšší kategorie (pro 2 až 3 klienty)
– 4 až 5 místné SUV 4×4 (pro 2 až 4 klienty)
– autobusy pro skupiny nad 20 klientů
Vozidla, ne starší 2 let, jsou standardně vybaveny klimatizací, okny s protislunečními filtry a přehrávačem s rádiem. Zavazadla jsou vždy přepravována v zavazadlovém prostoru vozidel. U vanů, minivanů a SUV platí pravidlo denního postupného střídání míst k sezení, aby všichni klienti měli stejné podmínky přepravy. Autobusy jsou řízeny americkým řidičem, průvodce zájezdu neřídí. Pronájem vozidel a autobusů je zajišťován ve spolupráci s renomovanými autopůjčovnami, dopravními společnostmi a agenturami specializujícími se na tyto služby.
Klienti poznávacích zájezdů mohou mít z důvodu přepravy max. jedno velké zavazadlo o hmotnosti do 22 kg na osobu (nejlépe sportovní taška) a jedno příruční zavazadlo o hmotnosti max. 8 kg.

Pozemní doprava v USA a Kanadě

Pozemní doprava na Aljašce a Yukonu

Pozemní doprava na Havajských ostrovech

Pozemní doprava v Mexiku

4. 

Stravování v Americe

Stravování není zahrnuto v ceně služeb zájezdu. V mnoha hotelech a motelech v USA a Kanadě je v ceně zájezdu zahrnuta tzv. kontinentální snídaně. Trasa a program zájezdu jsou přizpůsobeny potřebám a přáním klientů z hlediska stravování. Potřebná částka na stravování je od cca 15 USD/osobu/den výše.

Stravování v USA a Kanadě

Stravování v Mexiku

5. 

Průvodce v Americe

Hlavním průvodcem/řidičem zájezdů CK Travel America do USA a Kanady je Martin Greša. Dalšími průvodci/řidiči jsou zkušení česky/slovensky mluvící průvodci pro danou oblast. U poznávacích zájezdů do Mexika jsou hlavními průvodci zájezdů místní v Mexiku žijící česky mluvící průvodci nebo Martin Greša, řidičem je vždy rodilý Mexičan. Průvodce absolvuje s klienty veškerý program dle itineráře zájezdu včetně fakultativních akcí s výjimkou těch, kde jeho přítomnost není nezbytná (vyhlídkové lety a pod.). Při zájezdech větších skupin tj. nad 10 klientů do USA a Kanady (jak u zájezdů dle individuálních přání klientů, tak u zájezdů katalogových), kdy je využíváno více vozidel, je hlavním průvodcem Martin Greša a každé další vozidlo má zkušeného průvodce/řidiče odpovídající kvality. Všechna vozidla absolvují společně stejný program.

6. 

Pojištění v Americe

Na vyžádání nabízí CK Travel America klientům při uzavírání cestovní smlouvy (pro katalogové i individuální zájezdy) uzavření pojištění léčebných výloh pro cesty a pobyt a pojištění pro případ, že klientovi vzniknou náklady v souvislosti s odstoupením od cestovní smlouvy (dále jen „komplexní cestovní pojištění“). Smluvním partnerem pro pojištění klientů CK Travel America je Union poisťovňa a.s., Karadžičova 10, 813 60 Bratislava (pobočka pro ČR Španělská 770/2, 120 00 Praha 2) a CK Travel America je zprostředkovatelem tohoto vztahu. Pokud klient nevyužije možnosti uzavřít nabízené komplexní cestovní pojištění, nebo pokud klient nebude ani individuálně pojištěn pro uvedené případy, bere na vědomí, že nese veškerou odpovědnost, náklady a rizika s tímto související. CK Travel America nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé klientům během zájezdu, které jsou kryty nabízeným komplexním cestovním pojištěním.

Cestovní pojištění

Pojištění CK

7. 

Víza v Americe

Pro turistickou cestu do USA není vízum potřeba, je nutné mít biometrický pas a platnou autorizaci ESTA (pro pobyt do 90 dní). Pro delší pobyt je nutné vízum v pase platným min. 6 měsíců po době předpokládaného návratu. Pro turistickou cestu do Kanady na dobu max. 180 dní není vízum potřeba, je nutné mít elektronicky čitelný pas platný min. 6 měsíců po datu plánovaného návratu a platnou autorizaci eTA. Pro delší pobyt je nutné vízum. Pro turistickou cestu do Mexika není vízum potřeba. CK Travel America může zajistit zákazníkům dodání vízových formulářů (Kanada, USA), odbornou konzultaci pro jejich vyplnění a zprostředkovat zajištění kanadského víza. Na požádání CK Travel America vyřídí zákazníkům autorizaci ESTA pro USA a eTA pro Kanadu. Poplatek za vyřízení ESTA je 600 Kč, poplatek za vyřízení eTA je 400 Kč. Autorizace ESTA je platná 2 roky nebo do vypršení platnosti pasu, eTA je platná 5 let nebo do vypršení platnosti pasu. V případě, že letecké spojení u zájezdů do Mexika nebo Kanady vede přes území USA, CK Travel America na své náklady zajistí vyřízení autorizace ESTA zákazníkům.‘

8. 

Všeobecné smluvní podmínky
8.1. Úvodní ustanovení

Všeobecné smluvní podmínky (dále jen Podmínky) cestovní kanceláře Travel America s.r.o. (dále jen CK Travel America) jsou platné pro všechny zájezdy a jednotlivé služby cestovního ruchu poskytované touto cestovní kanceláří a tvoří nedílnou součást cestovní smlouvy nebo jiné smlouvy mezi CK Travel America a zákazníkem.
Účastníky smluvního vztahu jsou CK Travel America se sídlem Neumannova 1453/20, 156 00 Praha 5, IČ 28564596, DIČ CZ28564596, zapsaný v obchodním rejstříku vedeným Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 163713 a zákazník, kterým může být jak fyzická, tak právnická osoba (dále jen zákazník).
Smluvní vztah mezi CK Travel America a zákazníkem vzniká na základě zákazníkem řádně vyplněné a podepsané písemné cestovní smlouvy na straně jedné a podepsané a potvrzené cestovní smlouvy pověřeným pracovníkem CK Travel America na straně druhé. Podpisem cestovní smlouvy zákazník potvrzuje, že se seznámil s obsahem cestovní smlouvy a Podmínkami, se kterými souhlasí.

8.2. Cena a platební podmínky

Cena zájezdu zahrnuje služby uvedené u popisu jednotlivých zájezdů. Zvýšení cen za dopravu včetně zvýšení cen pohonných hmot, zvýšení plateb spojených s dopravou např. letištních a přistávacích poplatků a změna směnných kursů české koruny o více, než 10% oproti stavu, kdy byl zájezd zveřejněn, opravňuje CK Travel America změnit cenu zájezdu nebo poskytovaných služeb u již uzavřených cestovních smluv nebo objednávek a to do 21 dní před zahájením zájezdu nebo počátku poskytnutí služeb (viz. paragraf 852c, zákona 159/1999 Sb.). Zvýšení ceny zájezdu nebo poskytovaných služeb bude provedeno o částku odpovídající hodnotě navýšení cen oproti cenové kalkulaci s tím, že CK Travel America bude o této změně zákazníka neprodleně informovat. Rozhodný den, kdy byla stanovena cena služeb, je uveden v cestovní smlouvě. Zákazník je povinen do 14 dní od oznámení o zvýšení ceny zájezdu uhradit rozdíl. Při nesplnění tohoto závazku má CK Travel America právo odstoupit od cestovní smlouvy a platí ustanovení článku o stornopoplatcích (viz. bod 8.6.). V případě změny cen je pro CK Travel America závazná cena uvedená na uzavřené cestovní smlouvě za předpokladu, že již byla zákazníkem uhrazena celková cena zájezdu nebo individuálních služeb.
CK Travel America má právo na zaplacení objednaných služeb v celém rozsahu před jejich poskytnutím a to nejpozději 30 dní před plánovaným zahájením zájezdu nebo čerpáním služeb, pro pronájem karavanů, motocyklů a pro všechny cestovní služby na Aljašce a Yukonu nejpozději 45 dní před plánovaným zahájením zájezdu nebo čerpáním služeb.
CK Travel America má právo na úhradu zálohy katalogových zájezdů a objednaných individuálních služeb (mimo letenek) zákazníkem a to ve výši 30% ceny zájezdu nebo objednaných služeb dle cestovní smlouvy. Tato záloha je splatná do 5 dnů ode dne podepsání cestovní smlouvy. Výše zálohy za individuální letenky je 100% ceny letenek a záloha je splatná v den podepsání cestovní smlouvy.
Za okamžik úhrady všech plateb zákazníkem je považován okamžik, kdy je platba připsána na účet CK Travel America, který je uveden na cestovní smlouvě, nebo kdy je uhrazena v hotovosti. Je li zřejmé, že cestovní smlouva bude podepsána později, než 30 dní před začátkem zájezdu nebo čerpání služeb, je zákazník povinen uhradit 100% ceny zájezdu v den podpisu cestovní smlouvy zákazníkem.
V případě nedodržení termínu úhrady ceny zájezdu nebo objednaných služeb zákazníkem, je CK Travel America oprávněna účast na zájezdu nebo objednané služby zrušit bez dalšího upozornění a od cestovní smlouvy odstoupit. Zákazník se zavazuje uhradit náklady spojené se zrušením cesty (tzv. stornopoplatky).

8.3. Práva a povinnosti zákazníka

8.3.1. Zákazním má zejména právo: 
– na řádné poskytnutí sjednaných a zaplacených služeb podle cestovní smlouvy, v případě nevyčerpání služeb bez zavinění CK Travel America nemá zákazník právo na jejich náhradu
– na dostupné informace o podstatných skutečnostech týkajících se poskytovaných služeb ve smyslu zákona 159/1999 Sb.
– kdykoliv před zahájením zájezdu nebo čerpání jednotlivých služeb odstoupit od cestovní smlouvy dle bodu 8.6. těchto Podmínek
– na reklamaci vad a jejich vyřízení dle bodu 8.7. těchto Podmínek
– ochranu osobních dat
– být seznámen s případnými změnami ceny a rozsahu služeb
– na pomoc v nesnázích ve smyslu zákona 159/1999 Sb.
– na poskytnutí nejpozději 7 dní před zahájením zájezdu dalších písemných podrobných informací o všech skutečnostech, které jsou pro zákazníka důležité a které jsou CK Travel America známy, pokud nejsou uvedeny již v cestovní smlouvě nebo na webových stránkách CK Travel America
– obdržet doklad o povinném pojištění CK Travel America pro případ jejího úpadku
– písemně oznámit CK Travel America, že se místo něho zájezdu zúčastní jiná osoba v případě, že v oznámení je současně prohlášení nového zákazníka, že souhlasí s cestovní smlouvou a splňuje všechny podmínky k účasti na zájezdu. Toto oznámení musí být doručeno CK Travel America v termínu nejpozději před potvrzení cestovní smlouvy ze strany CK Travel America. Původní a nový zákazník společně a nerozdílně odpovídají za zaplacení ceny zájezdu a nákladů, které CK Travel America vznikly v souvislosti se změnou zákazníka.
8.3.2. Zákazník má zejména povinnost: 
– uhradit cenu zájezdu nebo poskytovaných služeb v celém rozsahu dle bodu 8.2. těchto Podmínek
– poskytnout CK Travel America součinnost, která je zapotřebí k řádnému zabezpečení a poskytnutí služeb, zejména pravdivě a úplně uvádět údaje v cestovní smlouvě nebo objednávce a sdělením změn těchto údajů
– bez zbytečného odkladu sdělovat CK Travel America své stanovisko k případným změnám v podmínkách a obsahu sjednaných služeb
– převzít od CK Travel America doklady potřebné pro čerpání služeb (vouchery, letenky, cestovní pokyny), řádně si je překontrolovat a řídit se jimi
– dostavit se dle pokynů CK Travel America ve stanovený čas na určené místo nástupu na zájezd
– mít u sebe všechny doklady požadované pro vstup do příslušných zemí (platný cestovní pas, víza, ESTA, eTA, doklad o zdravotním pojištění atd.)
– při zájezdu nebo poskytování služeb dodržovat platné normy jednotlivých států, především dopravní, celní, zdravotní, bezpečnostní, pasové včetně zvyklostí těchto států a předpisů dopravců a ubytovatelů a počínat si tak, aby nedocházelo ke škodám nebo újmám CK Travel America, ostatních zákazníků ani třetích osob a uhradit případnou škodu, kterou způsobil v dopravním prostředku nebo ubytovacím a jiném zařízení, kde čerpal služby dle cestovní smlouvy
– postupovat podle pokynů průvodce zájezdu nebo jiné pověřené osoby CK Travel America a dodržovat program zájezdu
– v případě odstoupení od cestovní smlouvy nebo objednávky služeb tuto skutečnost CK Travel America oznámit a zaplatit stornopoplatky dle bodu 8.6. těchto Podmínek

8.4. Práva a povinnosti CK Travel America

8.4.1. CK Travel America má zejména právo: 
– na úhradu ceny zájezdu nebo objednaných služeb v plném rozsahu dle cestovní smlouvy
– odstoupit od cestovní smlouvy podle zákona 159/ 1999 Sb. nebo těchto Podmínek
8.4.2. CK Travel America má zejména povinnost: 
– pravdivě a řádně informovat zákazníka o všech skutečnostech týkajících se objednaných služeb, které jsou pro zákazníka důležité a CK Travel America známé
– poskytnout zákazníkovy služby v rozsahu dle cestovní smlouvy nebo objednávky služeb
– informovat cestujícího o totožnosti leteckého dopravce, jakmile je letecký dopravce znám a o případných změnách

8.5. Změny a zrušení dohodnutých služeb

CK Travel America je oprávněna před zahájením zájezdu nebo čerpání jednotlivé objednané služby změnit podmínky cestovní smlouvy. V takovémto případě může navrhnout zákazníkovi změnu cestovní smlouvy včetně změny ceny. Pokud zákazník nejpozději do 5 dní od obdržení návrhu změn cestovní smlouvy od cestovní smlouvy neodstoupí, má se za to, že s navrženými změnami souhlasí.
CK Travel America je oprávněna změnit podmínky cestovní smlouvy včetně časového programu zájezdu a trasy zájezdu z důvodu neodvratitelné události, které nemohla zabránit ani při vynaložení veškerého úsilí, které lze na ni rozumně požadovat (tzv. vyšší moci). Dále z důvodu rozhodnutí státních orgánů nebo mimořádných okolností (bezpečnostní situace, stávky, dopravní problémy, změna dopravního prostředku, neštěstí a další okolnosti, které CK Travel America nemohla předvídat ani ovlivnit). Je li to možné, CK Travel America zabezpečí v takovýchto případech náhradní program a služby v kvalitě a rozsahu pokud možno shodným s původními podmínkami dle cestovní smlouvy. V těchto případech nemá zákazník právo na poskytnutí slevy z ceny zájezdu ani na odstoupení od cestovní smlouvy.
CK Travel America je oprávněna posunout termín zájezdu až o +/- 7 dní a to v době 5 týdnů a více před zahájením zájezdu.
CK Travel America je oprávněna zrušit zájezd, jestliže nebylo dosaženo minimálního počtu účastníků zájezdu uvedeného v programu jednotlivých zájezdů a je povinna tuto skutečnost oznámit zákazníkovi nejpozději 30 dní před zahájením zájezdu.
V případě změny služeb na základě požadavku zákazníka nese zákazník v plném rozsahu náklady spojené s touto změnou, není li stanoveno jinak.

8.6. Odstoupení od smlouvy a stornopoplatky

CK Travel America je oprávněna odstoupit od cestovní smlouvy nebo objednávky služeb před zahájením zájezdu nebo čerpání služeb z důvodu:
– 30 dní před počátkem zájezdu, jestliže nebylo dosaženo minimálního počtu účastníků zájezdu uvedeného u jednotlivých zájezdů. Zákazníkovi je nabídnuta změna cestovní smlouvy (jiný termín zájezdu popřípadě jiný, obdobný zájezd)
– bez stanovení lhůty, okamžitě v důsledku tzv. vyšší moci, neodvratitelné události, které nemohla zabránit ani při vynaložení veškerého úsilí, které lze na ni rozumně požadovat. Zákazníkovi je nabídnuta změna cestovní smlouvy (jiný termín zájezdu popřípadě jiný, obdobný zájezd). CK Travel America má právo na úhradu všech prokazatelných dosud vynaložených nákladů na uskutečnění zájezdu nebo zajištění cestovních služeb ke dni vyskytnutí se tzv. vyšší moci.
– porušení povinností plynoucí z těchto cestovních podmínek zákazníkem, přičemž v případě odstoupení v průběhu zájezdu nebo poskytování služeb nemá zákazník nárok na vrácení poměrné části ceny zájezdu nebo služeb a zákazník je povinen uhradit další náklady vzniklé CK Travel America
V případě přerušení cesty z důvodu tzv. vyšší moci je CK Travel America povinna učinit veškerá opatření k dopravení zákazníku zpět.
Zákazník může před zahájením zájezdu nebo počátku čerpání služeb písemně odstoupit od cestovní smlouvy nebo objednávky služeb. Není-li důvodem odstoupení zákazníka od cestovní smlouvy porušení povinností CK Travel America stanovené cestovní smlouvou nebo odstoupí-li CK Travel America od cestovní smlouvy před zahájením zájezdu nebo čerpání služeb z důvodu porušení povinností zákazníkem, je zákazník povinen zaplatit CK Travel America odstupné (tzv. stornopoplatek) ve výši skutečně vzniklých nákladů, nejméně však ve výši:
8.6.1. V případě zrušení katalogového zájezdu CK Travel America s průvodcem:
– 30% z ceny zájezdu při zrušení v době od podepsání cestovní smlouvy do 30 dní před odletem
– 50% z ceny zájezdu při zrušení v době 29 dní – 15 dní před odletem
– 75% z ceny zájezdu při zrušení v době 14 dní – 6 dní před odletem
– 100% z ceny zájezdu při zrušení v době 5 a méně dní před odletem
8.6.2. V případě zrušení individuálních zájezdů bez průvodce nebo objednaných individuálních cestovních služeb:
– 100% ceny letenek + 10% ceny ostatních služeb při zrušení v době od podepsání smlouvy do 30 dní před odletem (pro pronájem karavanů a motocyklů, pro cestovní služby na Aljašce a Yukonu a pro cesty po železnici je stornopoplatek 30% z ceny služeb)
– 100% ceny letenek + 50% ceny ostatních služeb při zrušení v době 29 dní – 15 dní před odletem
– 100% ceny letenek + 75% ceny ostatních služeb při zrušení v době 14 dní – 8 dní před odletem
– 100% ceny letenek + 100% ceny ostatních služeb při zrušení v době 7 a méně dní před odletem
8.6.3. V případě zrušení zájezdu organizovaného dle přání klientů s průvodcem:
– 100% ceny letenek + 30% zbylé ceny zájezdu při zrušení v době od podepsání smlouvy do 30 dní před odletem
– 100% ceny letenek + 50% zbylé ceny zájezdu při zrušení v době 29 dní – 15 dní před odletem
– 100% ceny letenek + 75% zbylé ceny zájezdu při zrušení v době 14 dní – 6 dní před odletem
– 100% ceny letenek + 100% zbylé ceny zájezdu při zrušení v době 5 a méně dní před odletem
CK Travel America doloží klientovi skutečnou cenu letenek fakturou od dodavatele této služby.
Stornopoplatek ve výši 100% ceny letenek platí pro letenky ve třídě Economy. Pro letenky ve třídě Business Class nebo First Class platí stornopodmínky jednotlivých leteckých společností, které budou zákazníkovi oznámeny při rezervaci letenek.

8.7. Reklamace

K Travel America odpovídá zákazníkovi za porušení závazků vyplývající z cestovní smlouvy nebo objednávky služeb.
CK Travel America se odpovědnosti zprostí, došlo-li k porušení závazků vyplývajících z cestovní smlouvy nebo objednávky služeb v důsledku tzv. vyšší moci, neodvratitelné události, které nemohla CK Travel America zabránit ani při vynaložení veškerého úsilí, které lze na ni rozumně požadovat nebo bylo-li způsobeno toto porušení závazků CK Travel America vyplývajících z cestovní smlouvy nebo objednávky služeb zákazníkem nebo třetí osobou.
Způsob uplatnění reklamace a postup vyřizování reklamace blíže upravuje Reklamační řád CK Travel America, který je zákazníkům k dispozici na webových stránkách CK Travel America, v sídle a provozovně společnosti.
Zákazník musí uplatnit své právo reklamace u CK Travel America bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 3 měsíců od skončení zájezdu nebo čerpání služby. V případě, že se zájezd nebo cestovní služba neuskutečnila, pak do 3 měsíců ode dne, kdy měl být zájezd nebo čerpání služeb ukončen dle cestovní smlouvy.
CK Travel America reklamaci vyřídí do 30 dní od podání reklamace zákazníkem, nedohodne-li se zákazníkem jinak.
Za předmět reklamace se nepovažují vady, škody a újmy způsobené zákazníkovi, které jsou předmětem pojistného plnění v nabízeném komplexním cestovním pojištění zájezdů CK Travel America (viz.bod 6) nebo které jsou z pojistného plnění výslovně vyňaty.

8.8. Pojištění v Americe

Na vyžádání nabízí CK Travel America klientům při uzavírání cestovní smlouvy (pro katalogové i individuální zájezdy) uzavření pojištění léčebných výloh pro cesty a pobyt a pojištění pro případ, že klientovi vzniknou náklady v souvislosti s odstoupením od cestovní smlouvy (dále jen „komplexní cestovní pojištění“). Smluvním partnerem pro pojištění klientů CK Travel America je Union poisťovňa a.s., Bajkalská 29/A, 813 60 Bratislava a CK Travel America je zprostředkovatelem tohoto vztahu. Pokud klient nevyužije možnosti uzavřít nabízené komplexní cestovní pojištění, nebo pokud klient nebude ani individuálně pojištěn pro uvedené případy, bere na vědomí, že nese veškerou odpovědnost, náklady a rizika s tímto související. CK Travel America nenese žádnou zodpovědnost za škody vzniklé klientům během zájezdu, které jsou kryty nabízeným komplexním cestovním pojištěním.

8.9. Cestovní doklady

Pro turistickou cestu do USA není vízum potřeba, je nutné mít biometrický pas a platnou autorizaci ESTA (pro pobyt do 90 dní). Pro delší pobyt je nutné vízum v pase platným min. 6 měsíců po době předpokládaného návratu. Pro turistickou cestu do Kanady na dobu max. 180 dní není vízum potřeba, je nutné mít elektronicky čitelný pas platný min. 6 měsíců po datu plánovaného návratu a platnou autorizaci eTA. Pro delší pobyt je nutné vízum. Pro turistickou cestu do Mexika není vízum potřeba. CK Travel America může zajistit zákazníkům dodání vízových formulářů (Kanada, USA), odbornou konzultaci pro jejich vyplnění a zprostředkovat zajištění kanadského víza. Na požádání CK Travel America vyřídí zákazníkům autorizaci ESTA pro USA a eTA pro Kanadu. Poplatek za vyřízení ESTA je 600 Kč, poplatek za vyřízení eTA je 400 Kč. Autorizace ESTA je platná 2 roky nebo do vypršení platnosti pasu, eTA je platná 5 let nebo do vypršení platnosti pasu. V případě, že letecké spojení u zájezdů do Mexika nebo Kanady vede přes území USA, CK Travel America na své náklady zajistí vyřízení autorizace ESTA zákazníkům. Zákazník je zodpovědný za dodržení všech zákonných povinností pro vstup do USA, Kanady a Mexika.

8.10. Ochrana osobních údajů zákazníka a spolucestujících dle GDPR

8.10.1. Zákazník je srozuměn s tím, že cestovní kancelář je oprávněna pro účely plnění smlouvy o zájezdu a za účelem plnění zákonných povinností zpracovávat jeho osobní údaje v rozsahu zejména: jméno, příjmení, rodné číslo, typ cestovního dokladu, číslo cestovního dokladu, datum expirace dokladu, bankovní spojení, datum narození, bydliště, emailová a doručovací adresa, údaje o alergiích, lécích a jiných zdravotních potížích. Pro účely plnění specifických služeb jako jsou např. vyřízení ESTA a eTA, cestovní kancelář zpracovává další dodatečné osobní údaje. Všechny osobní údaje budou uloženy pouze po dobu stanovenou zákonem, případně po dobu nezbytně nutnou.

 

8.10.2. Pro účely plnění smlouvy o zájezdu budou informace uvedené v čl. 1.1. v nezbytném rozsahu poskytnuty též dodavatelům cestovní kanceláře (zejména hotelům, přepravním společnostem, leteckým společnostem, delegátům). Identifikační údaje o těchto dodavatelích jsou uvedeny zejména ve smlouvě o zájezdu, pokynech k zájezdu, případně je obdrží zákazník nejpozději během zájezdu. Pokud se zájezdová destinace nachází mimo země Evropského hospodářského prostoru, bere zákazník na vědomí, že jeho osobní údaje budou poskytnuty příjemcům osobních údajů v této třetí zemi (zejména hotelům, dopravním společnostem) či v jiné třetí zemi (zejména leteckým společnostem). Informace o tom, zda existuje rozhodnutí Evropské komise o odpovídající ochraně dat a dále informace o vhodných zárukách ochrany osobních údajů při předání osobních údajů do třetí země poskytne cestovní kancelář na žádost zákazníka.

 

8.10.3. Zákazník bere na vědomí, že cestovní kancelář je v rozsahu a za podmínek stanovených platnými právními předpisy povinna předat osobní údaje zákazníka pro účely stanovené zákonnými předpisy v ČR, USA a Kanadě vládám ČR, USA a Kanady.

 

8.10.4. Zákazník bere na vědomí, že cestovní kancelář bude zpracovávat jeho osobní údaje v rozsahu jméno, příjmení, adresa, telefonní číslo a e-mailová adresa za účelem zasílání obchodních sdělení. Obchodní sdělení je cestovní kancelář oprávněna zasílat formou SMS, MMS, elektronické pošty, poštou či sdělovat telefonicky. Proti zasílání obchodních sdělení může zákazník vznést kdykoliv námitku, a to buď na adrese cestovní kanceláře nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@travelamerica.cz. V tomto případě nebude cestovní kancelář zákazníkovi dále zasílat obchodní sdělení, ani jinak zpracovávat jeho osobní údaje zákazníka pro účely přímého marketingu.

 

8.10.5. Zákazník může souhlasit, zejména zaškrtnutím políčka ve smlouvě o zájezdu, ale i jiným prohlášením, s tím, že cestovní kancelář bude pořizovat fotografie a videozáznamy jeho osoby během zájezdu a k použití těchto fotografií a videozáznamů v rámci propagačních materiálů cestovní kanceláře, a to jak v hmotné podobě, tak na webových stránkách.

 

8.10.6. Výše uvedená ustanovení čl. 1 platí přiměřeně i ve vztahu k osobám, v jejichž prospěch zákazník smlouvu o zájezdu uzavřel (spolucestující). Uzavřením smlouvy o zájezdu zákazník prohlašuje, že je oprávněn souhlasy za spolucestující osoby udělit, a to ať už na základě smluvního či jiného zastoupení.

 

8.10.7. Zákazník bere na vědomí, že jako subjekt údajů má zejména následující práva:

8.10.7.1. Souhlas s pořizováním fotografií a videozáznamů může kdykoliv odvolat, a to podáním zaslaným cestovní kanceláři, a to buď na adresu cestovní kanceláře Neumannova 1453/20, Praha 5, 156 00 nebo e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu info@travelamerica.cz.

8.10.7.2. Požadovat od cestovní kanceláře přístup k osobním údajům týkajících se jeho osoby, jejich opravu nebo výmaz, popř. může požadovat omezení zpracování svých osobních údajů, vznášet námitky proti zpracování osobních údajů, jakož i práva na přenositelnost údajů.

8.10.7.3. Požadovat, aby cestovní kancelář omezila zpracování jeho osobních údajů, pokud (i) zákazník popírá přesnost svých osobních údajů, a to na dobu potřebnou k tomu, aby správce ověřil přesnost jeho osobních údajů; (ii) zpracování jeho osobních údajů bylo protiprávní, ale nepožádá o výmaz osobních údajů, ale o omezení jejich použití; (iii) cestovní kancelář již nepotřebuje jeho osobní údaje pro účely zpracování, ale zákazník je požaduje pro určení, výkon nebo obhajobu svých nároků; nebo (iv) zákazník vznesl námitku proti zpracování svých osobních údajů, a to do doby než bude ověřeno, zda oprávněné důvody cestovní kanceláře převažují nad oprávněnými důvody zákazníka. Pokud bylo omezeno zpracování osobních údajů zákazníka, mohou být jeho údaje zpracovány, s výjimkou uložení, pouze s jeho souhlasem.

8.10.7.4. Právo podat stížnost u dozorového orgánu, kterým je Úřad pro ochranu osobních údajů.

8.10.7.5. Získat od cestovní kanceláře kdykoliv potvrzení, že jeho osobní údaje jsou zpracovávány, a pokud tomu tak je, je cestovní kancelář povinna mu na žádost poskytnout následující informace a vydat mu kopii zpracovávaných osobních údajů: (i) účel zpracování; (ii) kategorie osobních údajů, které zpracovává, (iii) příjemci nebo kategorie příjemců, kterým jeho osobní údaje byly nebo budou zpřístupněny; (iv) plánovaná doba, po kterou budou jeho osobní údaje uloženy, nebo není-li ji možné určit, kritéria použitá ke stanovení této doby; (v) existence práva požadovat od správce opravu nebo výmaz osobních údajů týkajících se zákazníka nebo omezení jejich zpracování a vznést námitku proti tomuto zpracování; (vi) právo podat stížnost u dozorového úřadu; (vii) skutečnost, že dochází k automatizovanému rozhodování, včetně profilování.

8.10.7.6. Získat své osobní údaje, které cestovní kancelář zpracovává, ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu, a tyto předat jinému správci osobních údajů, pokud (i) je zpracování osobních údajů zákazníka založeno na souhlasu se zpracováním osobních údajů; nebo (ii) zpracování se provádí automatizovaně. Pokud je to možné, předá cestovní kancelář osobní údaje zákazníka jinému správci.

8.11. Ostatní ustanovení

Způsob, místo a čas předání cestovních dokladů spojených se zájezdem nebo zakoupenými cestovními službami je se zákazníkem domluven při podpisu cestovní smlouvy. Za určující datum zrušení zájezdu nebo objednaných služeb zákazníkem nebo uplatnění reklamace zákazníkem je považován den, kdy je tento projev vůle zákazníka řádně doručen CK Travel America. Doporučená forma je písemně na e-mailovou adresu info@travelamerica.cz.

Zákazníci potvrzují svým podpisem cestovní smlouvy nebo objednávky, že byli seznámeni s Cestovními podmínkami pro klienty CK Travel America, rozumí jim, souhlasí s nimi a v plném rozsahu je přijímají.
Tyto Cestovní podmínky pro klienty CK Travel America vstupují v platnost 24.05.2018 a vztahují se na všechny zájezdy a služby CK Travel America. Eventuální neplatnost jednotlivých ustanovení nemá vliv na celou platnost podmínek a smlouvy.

CK Travel America® je registrovaná obchodní značka